OBSAH
Podporují nás


Rok se s rokem sešel a je tu zase zima. Když zrovna neprší, tak padá sníh, lidé běhají po všemožných nákupních centrech a shánějí dárky, uklízejí, smaží, pečou, vaří a celou vánoční náladu nechali kdesi ve svých dětských letech, kdy s tajemným očekáváním vyhlíželi za oknem Ježíška. Ale ve skanzenu v Zubrnicích se zastavil čas. Také se peče a vaří, ale ne ve shonu, nýbrž ve spokojené pospolitosti sousedek, za vyvolávání kramářů nabízejících hospodyním potřebné věci pro domácnost nebo drobnosti dětem pod stromeček. A v kostelíku na vršku se prohánějí koledníci, zpívají, tančí, až se pantáta uvolí a přidá ke koláčům od paňmámy nějaký ten grejcárek. Těmi koledníky není nikdo jiný než FS Dykyta, který právě v Zubrnicích v sobotu 14. prosince představí své kolednické pásmo s názvem “Koledníci o půlnoci”.

Přijďte se podívat a při té příležitosti třeba nakoupit vánoční ručně vyráběné ozdobičky, dárkové předměty nebo jen nějaké dobroty na tradičním řemeslném trhu.

Kromě FS Dykyta se navíc můžete těšit i na Krušnohorskou dudáckou kapelu nebo soubor Old Balanc, v areálu dále probíhá i výstava betlémů, ukázka pečení vánoček či tradičního houbového Kuby s Aničkou!

Další informace o Vánocích v Zubricích naleznate zde: http://skanzen.zubrnice.cz/kulturni-akce-2/vanoce-ve-skanzenu-23_31cs.html